EMSA Acıbadem
EMSA Acıbadem

Fakülte adı: Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi

Fakültenin Kısa Tarihi: Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi 2007’de kurulmuş ve ilk öğrencilerini 2009 yılında kabul etmiştir. Eğitime 2013 yılından beri İstanbul/Ataşehir’de bulunan Kerem Aydınlar Kampüsünde devam etmektedir. Ayrıca kampüste yer alan Klinik Simülasyon ve İleri Düzey Endoskopik-Robotik Cerrahi Merkezi (CASE), YÖK tarafından afiliasyonu tamamlanmış Acıbadem Atakent ve Acıbadem Maslak Eğitim Araştırma Hastaneleri ve Eğitim Araştırma Bölgeleri tıp eğitimi programının temel uygulama ortamlarıdır. Fakültenin eğitim dili İngilizcedir.

Üniversitenin adı: Acıbadem Üniversitesi

Üniversitenin Bulunduğu Şehir: İstanbul

Üniversitenin Kısa Tarihi: Bir vakıf üniversitesi olan Acıbadem Üniversitesi (tam adıyla Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi) 2007’de kurulmuş, ilk öğrencilerini 2009-2010 eğitim öğretim yılında almıştır. Sağlık temalı bir üniversite olup 5 Fakültesi, 2 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitüsü ve farklı birçok alanda projelerin yürütüldüğü araştırma merkezleri ile öğretime devam etmektedir. Üniversite kampüsü İstanbul/Ataşehir’de yer almaktadır. Üniversite bünyesinde yer alan Klinik Simülasyon ve İleri Düzey Endoskopik – Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi (CASE), sahip olduğu tüm departmanlar ve teknolojik alt yapısı ile alanında dünyadaki en kapsamlı medikal eğitim merkezlerinden biridir. Merkez, CAE Akademi tarafından verilen dünyada sadece iki medikal eğitim merkezinin sahip olduğu “Center of Excellence (Mükemmeliyet Merkezi) Sertifikası”na sahiptir. Network of Accredited Clinical Skills Centers of Europe (NASCE) ve Society for Simulation in Healthcare (SSH) tarafından akredite edilmiş olan merkez mezuniyet öncesi ve sonrasına yönelik eğitimler vermektedir.

FMO’nun adı: EMSA Acıbadem

EMSA Acıbadem bazı sorunlar nedeniyle 3 yıl boyunca aktif olamamasına rağmen, Ekim 2018’den beri çalışmalarını sürdürmektedir. 2018’deki yeniden yapılanma sürecinde küllerinden doğan FMO’muz, “Tam Üyelik” statüsüne 2019 İlkbahar Kurultayında erişmiştir. 3 yıldır organizasyonuna katkı sağladığımız Simülasyon ve İleri Teknoloji Sempozyumu (SİTS) FMO’muz için önemli etkinliklerden biridir. Ayrıca, EMSA Cluj ile 2019’da başladığımız Twinning maceramıza devam etmek konusunda oldukça heyecan duymaktayız.

EMSA Acıbadem Resmi E-Posta adresi: acibadem@emsa-europe.eu

EMSA Acıbadem Instagram Adresi: instagram.com/emsaacibadem/

EMSA Acıbadem Facebook Adresi: facebook.com/572846246215086/

KAPAT