EMSAlumni Turkey veya Türkçe deyişle EMSA Türkiye Mezunları, EMSA Türkiye veya EMSA Europe bünyesinde görev yapmış ve tıp eğitimlerini tamamlamış geçmiş EMSA Türkiye üyelerinin, EMSA Türkiye’ye dahiliyetlerinin devamlılığını hedefleyen bir iletişim ağıdır.

EMSAlumni Turkey (EMSA Türkiye Mezunları)

EMSA Türkiye’nin sevgili üyeleri ve çok kıymetli mezunlarımız, 

EMSAlumni Turkey (EMSA Türkiye Mezunları) ağının temellerini atmak üzere EMSA Türkiye olarak kollarımızı sıvadığımızı ve EMSA Türkiye Mezunları ağı kayıtlarımızı açtığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz. 

EMSAlumni Turkey veya Türkçe deyişle EMSA Türkiye Mezunları, EMSA Türkiye veya EMSA Europe bünyesinde görev yapmış ve tıp eğitimlerini tamamlamış geçmiş EMSA Türkiye üyelerinin, EMSA Türkiye’ye dahiliyetlerinin devamlılığını hedefleyen bir iletişim ağıdır. Umarız ki bu ağ kıdemli EMSAi’lere hâlâ ailemizin bir parçası olduklarını hatırlatmamız ve yollarını yeni yeni çizmekte olan taze EMSAi’leri tecrübeli önderleri buluşturmamız adına bir vesile olur.
EMSA Türkiye ve EMSA Europe bünyesinde çeşitli dönemlerde görev yapmış tüm üyelerin birliği doğrultusunda çalışmalarını sürdürecek EMSA Türkiye Mezunları’nın temel amaçları
 • EMSA Türkiye üyelerinin EMSA Türkiye Mezunlarının deneyimlerinden yararlanabileceği fırsatlar yaratmak,
 • EMSA Türkiye Ulusal Yönetimi tarafından talep olan durumlarda ve gönüllülük esasına dayanarak EMSA Türkiye’nin kıdemlilerinin desteğini almaktır.

EMSA Türkiye Mezunları bu amaç doğrultusunda, 

 • EMSA Türkiye Mezunları E-Posta Grubu aracılığı ile EMSA Türkiye faaliyetlerinden düzenli olarak haberdar edilir, 
 • EMSA Türkiye yayınlarının dijital baskılarına erişim sağlar, 
 • EMSA Türkiye Ulusal Toplantıları’na Dış İlişkiler Koordinatörü tarafından davet edilir, 
 • EMSA Türkiye Mezunlarına özel hazırlanan etkinlik ve organizasyonlara katılmaya Dış İlişkiler Koordinatörü tarafından teşvik edilirler.
EMSA Türkiye Mezunları işleyişine dair detaylı yol haritası, 2022 Ulusal İlkbahar Kurultayı sonrası EMSA Türkiye İç Tüzüğü itibariyle belirlenmiştir. Detaylı bilgi için NSA’22 sonrası EMSA Türkiye İç Tüzüğü’ne göz atabilirsiniz. 
 
EMSA Türkiye’nin çok kıymetli mezunları, 

EMSA Türkiye Mezunları ağında hemen yerinizi almak için buraya tıklayarak yaklaşık 5 dakika süren EMSA Türkiye Mezunları Kayıt Formu’nu doldurabilirsiniz. EMSA Türkiye veya EMSA Europe bünyesinde görev yapmış ve

 • Ulusal Yönetim tarafından belirlenmiş kayıt formlarını doldurmuş,
 • Tıp fakültesinden mezun olduğunu kanıtlayan resmi belgeleri kayıt prosedürleri sırasında teslim etmiş,
 • EMSA Türkiye Mezunları üye koşulları sözleşmesini onaylamış,
 • EMSA Türkiye’de devam eden resmi bir denetim cezası olmayan,
 • EMSA Türkiye Mezunları oluşumunun amaçlarını destekleyen her üye EMSA Türkiye Mezunu ağına katılma hakkı taşımaktadır.

Kayıt formunu dolduran EMSA Türkiye Mezunları’nın ilgili ağa katılmak için uygunluğu değerlendirilecek ve uygun görülen üyeler, EMSA Türkiye Genel Sekreteri tarafından en kısa süre içerisinde EMSA Türkiye Mezunları E-Posta Grubu’na eklenecektir.

EMSA Türkiye Mezunları olarak ilgili formu doldurup EMSA Türkiye Mezun Ağı’na katılırsanız ve bu sevinçli haberi birlikte çalıştığınız mezunlarımız ile paylaşarak ağımızın genişlemesine katkıda bulunursanız bizleri çok mutlu edersiniz.
 
Emekleriyle EMSA Türkiye’yi bugünlere getirmiş ve EMSA Europe’a verdiği emeklerle bizlerin gururu olmuş tüm mezunlarımıza tüm emekleri için tekrar teşekkür ediyoruz. Ailemize tekrar hoş geldiniz!

İletişim :

 • external@emsa-turkey.org
 • secretary@emsa-turkey.org
KAPAT