ULUSAL TAKIM ASİSTANLIK ÇAĞRISI

Sevgili EMSAi’ler,

EMSA Türkiye Ulusal Takımı olarak önümüzdeki dönem hedeflerimize ulaşmak için sizleri de aramızda görmeyi çok istiyoruz. Bu doğrultuda hep birlikte çok çalışacağımız, EMSA Türkiye’nin yarınlarını inşa etmek ve üyemiz olan 40.000’i aşkın tıp fakültesi öğrencisinin kalbine dokunmak, onlara katkı sunmak için emek vereceğimiz Ulusal Yapılanma üyelerimizi belirlemek için Ulusal Takım Asistanları çağrısını açtığımızı sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz! 

Başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BİLİME KATILIM AĞI ÇALIŞMA GRUBU KATILIM ÇAĞRISI

Sevgili EMSAi’ler,

Bilime Katılım Ağı Çalışma Grubunun amacı tıp fakültesi öğrencilerinin bilimsel çalışmalara okul yıllarında dahiliyetinin arttırılmasına odaklanmaktadır. Türkiye’de bulunan ve sağlık alanında çalışmalar yürüten laboratuvarlarla iletişime geçerek, başvuran ve ilgili laboratuvarlar tarafından kabul edilen öğrencilerin belirlenmiş zamanlarda gözlemci olarak çalışamalara dahil olabilecekleri düzeni oluşturarak öğrencilerin bilime okul yıllarında dahil olmasını hedeflemektedir.

Mailleriniz üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz!

TIP EĞİTİMİ PANDEMİ DÖNEMİ KATALOĞU ÇALIŞMA GRUBU KATILIM ÇAĞRISI

Sevgili EMSAi’ler,

EMSA Türkiye Tıp Eğitimi Pillar’ı olarak Tıp Eğitimi Pandemi Dönemi Etkinlik Kataloğu çalışma grubu için başvuruları açtığımızı heyecanla duyurmaktayız!

Hepimizin bildiği üzere eğitimi hiç olmadığı kadar keskin bir dönüşüme zorlayan bu pandemi sürecinde etkinlik üretmek kolay bir süreç olmayabiliyor. Tıp Eğitimi Pillar’ı için örnek bir etkinlik kataloğu çıkararak FMO Direktörlerine ilham verebilmek ve Tıp Eğitimi konularının uygulamasına ışık tutmak istiyoruz. Tıp eğitimi gündemini yorumlamaya, FMO’larda uygulanmak üzere Tıp Eğitimi için fikirler üretmeye ve hep birlikte birer etkinlik planlamak üzere sizleri de davet ediyoruz.

 Siz de başvuru formunu doldurarak bu çalışmanın bir parçası olabilirsiniz. Birlikte çalışmayı sabırsızlıkla beklemekteyiz!

Son başvuru tarihi 29 Ekim Perşembe 23.59’dur. Her türlü sorunuz için education@emsa-turkey.org adresinden bize ulaşabilirsiniz!


EMSA TÜRKİYE 2020 ULUSAL SONBAHAR KURULTAYI

Değerli EMSA Türkiye Üyeleri,

28-29 Kasım 2020 tarihlerinde zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak düzenleyeceğimiz EMSA Türkiye 2020 Ulusal Sonbahar Kurultayı katılımcı kayıtlarının an itibariyle açıldığını sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Kayıt formunu 2 Kasım Pazartesi TSİ 23.59’a kadar doldurabilirsiniz. Forma verilecek yanıtları özenli bir biçimde doldurulmasını önermekteyiz. Katılımcı kayıt formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


EMSA TÜRKİYE İNTERNET SİTESİ YENİLİKLERİ

EMSA Türkiye internet sitemizin (www.emsa-turkey.org) geliştirilmesi ve daha kullanışlı bir hale bürünmesi adına çeşitli hedefler belirlemiş ve bu hedefleri takvimlendirerek çalışmalarımızı etaplara ayırıp yürütmekteyiz.

Bir süredir titizlikle yürüttüğümüz çalışmalarımızın önemli bir bölümünü paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. İnternet sitemizin sayfaları ve menüleri içerisinde çeşitli eklemeler, değişiklikler ve güncellemeler yapılmıştır. Ayrıca internet sitemizin site barındırma servisi üzerinde bulunan alan adı ile ilgili olarak geliştirme yapılmıştır.

Tüm detaylara e-posta ağlarımız üzerinden erişebilir, sorularınız için Kapasite Geliştirme Departmanı’na ulaşabilirsiniz.


EMSA TÜRKİYE EĞİTİM VERİTABANI VE EĞİTMEN İLETİŞİM AĞI KATILIM DÖNEMİ

EMSA Türkiye’nin eğitim alanında yürüttüğü tüm faaliyetlerden haberdar olmak, eğitmen çağrılarını takip edebilmek ve yakın gelecekte kullanıma açılacak Eğitim Veritabanına erişebilmek adına EMSA Türkiye Eğitim Veritabanı ve İletişim Ağı Katılım Dönemi‘nde başvuru yapabilirsiniz.
 

İlgili formumuza bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

Tüm sorularınız için Kapasite Geliştirme Departmanına ulaşabilirsiniz.

 

 


EMSA TÜRKİYE MAYIS BÜLTENİ

EMSA Türkiye Bültenleri, aylık olarak, Kapasite Geliştirme Departmanı tarafından yayımlanmaktadır. EMSA Türkiye çatısı altında gerçekleştirilen çalışmalardan, duyurulardan, çağrılardan ve kampanyalardan oluşmaktadır.

EMSA Türkiye Bülteninin Mayıs Ayı sayısını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Mayıs Bültenine link üzerinden erişebilirsiniz.

 

 


PRIMUM DERGİSİ KATKI ÇAĞRISI

EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanı ve Primum Dergisi Editör Takımının ortak çalışmalarıyla oluşturulan dergimizin birinci çevrimiçi sayısının teması “Başlangıç” olarak belirlenmiştir. 


Primum Dergisi Editör Takımı olarak birinci sayımızın katkı çağrısının an itibariyle açıldığını mutlulukla söylemek istiyoruz. Katkı çağrısı ile ilgili detaylı bilgiye e- posta ağlarımız üzerinden erişebilirsiniz. 


Herhangi bir sorunuz olması halinde primum@emsa-turkey.org e-posta adresine ulaşabilirsiniz.

 

 


EMSA TÜRKİYE - CHAMPIONS FACTORY PARTNERLİK ANLAŞMASI

Dış İlişkiler Departmanımız öncülüğünde imzalanan EMSA Türkiye – Champions Factory Partnerlik Anlaşmasına e-posta ağlarımız üzerinden erişebilirsiniz.

 

Tüm sorularınız için external@emsa-turkey.org e-posta adresine ulaşabilirsiniz.

 

 


PRIMUM BİRİNCİ SAYISI TEMASI : BAŞLANGIÇ

15 Mayıs Cuma günü sonlanan Primum Dergisi tema çağrısına 30’a yakın farklı cevap aldık. Editör takımı içerisinde yapılan toplantılar sonrasında ve değerli Kapasite Geliştirme Departmanı’nın oylamaları sonucunda Primum Dergisi’nin ilk temasının “Başlangıç” olarak seçildiğini sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Hepimiz için ilkleri ifade eden dergimizde “Başlangıç” temasının hepimiz için oldukça anlamlı ve özel olduğuna inanıyoruz!

 

Herhangi bir sorunuz olması halinde primum@emsa-turkey.org üzerinden iletişime geçebiliriz.

 

 


ÜÇÜNCÜ ÇEVRİMİÇİ EĞİTİM DÖNEMİ - KATILIMCI BAŞVURULARI

EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanı olarak tüm üyelerimizin faydalı bir zaman geçirebileceği “Çevrimiçi Eğitim” serisine aldığımız güzel geri bildirim ve istekler doğrultusunda devam ediyoruz.

 

Üçüncü Çevrimiçi Eğitim Dönemi oturumlarının detaylarını içeren bu katılım formunu 28 Mayıs saat 18.00’a kadar doldurabilirsiniz.

 

Tüm sorularınız için training.asst@emsa-turkey.org ve capacity@emsa-turkey.org e-posta adreslerine ulaşabilirsiniz.

 


ATEKİD BİLGİ KİTAPÇIĞI

ATEKİD Bilgi Kitapçığı

EMSA Türkiye’nin tüzel yapısı ATEKİD hakkında bilgilendirmeler ve yürürlükte olan, ATEKİD’in tabii olduğu yasal düzenlemeler ve mevzuatların bilgisini içeren bilgi kitapçığımız yayınlanmıştır.

 

Herhangi bir sorunuz olması halinde secretary@emsa-turkey.org ve nc.turkey@emsa-europe.eu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 


İKİNCİ ÇEVRİMİÇİ EĞİTİM DÖNEMİ - KATILIMCI BAŞVURULARI

Sosyal mesafe ve izolasyonun çok önemli olduğu bu günlerde hepimiz evde kaldığımız zamanı verimli değerlendirmeye çalışıyoruz. EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanı olarak sizlerle beraber tüm üyelerimizin faydalı bir zaman geçirebileceği, hem sizlerin hem de katılımcıların eşsiz bir deneyim kazanabilecekleri “Çevrimiçi Eğitim” serisine aldığımız güzel geri bildirim ve istekler doğrultusunda devam ediyoruz.

 

II. Çevrimiçi Eğitim Döneminde gerçekleşecek oturumların detaylarını içeren bu katılımcı başvuru formunu 16 Mayıs 18.00’a kadar doldurabilirsiniz.

 

Herhangi bir sorunuz olması halinde Kapasite Geliştirme Departmanı ile iletişime geçebilirsiniz. 

 


EMSA TÜRKİYE NİSAN BÜLTENİ

EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanı olarak aylık yayınımız, EMSA Türkiye Bültenimizin Nisan Ayı sayısını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.
 

Nisan Bültenine link üzerinden erişebilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olması halinde Kapasite Geliştirme Departmanı ile iletişime geçebilirsiniz. 

 


ULUSAL DESTEK PROGRAMI

Tümüyle FMO’larımızın ve üyelerimizin beklentileri doğrultusunda, aynı zamanda saptadığımız ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, Kapasite Geliştirme Departmanının ilgi alanına giren konularda, uygun bir takvim çerçevesinde mümkün olan en kısa sürede en fazla sayıda FMO’muza ve üyemize teknik destek vereceğimiz, lokal altyapı gelişimini sağlayacağımız Ulusal Destek Programı‘nı büyük bir sevinçle sizlerle paylaşmaktayız.
 
Ulusal Destek Programı Beklenti ve Katılım Formuna bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Formumuzu 5 Haziran saat 23.59‘a kadar doldurabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olması halinde Kapasite Geliştirme Departmanı ile iletişime geçebilirsiniz. 
 


EMSA TÜRKİYE ATLASI - BİLGİ İSTEMİ

EMSA Türkiye Fakülte Üye Organizasyonlarını, FMO’larımızın bulundukları fakülteleri, üniversiteleri ve yer aldıkları şehirleri tanıtmak amacıyla yayınlayacağımız EMSA Türkiye Atlası’mızı oluşturmak için Kapasite Geliştirme Departmanı olarak çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. 

EMSA Türkiye Atlası bilgi istemi formuna bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Formumuzu 22 Mayıs tarihine kadar doldurabilir, FMO’nuzun bu güzel ve kalıcı projede yer almasına katkı koyabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olması halinde Kapasite Geliştirme Departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.


ÇEVRİM İÇİ GELİR GİDER TABLOSU

EMSA Türkiye’nin ve topluluğumuzun resmi derneği ATEKİD’in finansal anlamda lokal koordinatörler tarafından sürekli denetlenebilir olması gerektiği kanaatindeyiz. Bu doğrultuda EMSA Türkiye Finans Departmanı olarak uzun zamandır üzerinde çalışarak hazırladığımız Çevrim İçi Gelir Gider Tablosu’nu sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz!

Sürekli olarak güncel tutacağımız bu çevrim içi tablo ile EMSA Türkiye Ulusal Toplantıları’na ait mali dökümlere, EMSA Türkiye Market gelir ve giderlerine, derneğe ait kira, harcirah, üye gelirleri vb işlemlere ve bu işlemlere ait resmi değerli belgelere açıklamalarıyla birlikte doğrudan ulaşabilir olacaksınız.

Tabloya resmi e-posta adresleriniz üzerinden erişebilirsiniz.


İKİNCİ ÇEVRİMİÇİ EĞİTİM DÖNEMİ - EĞİTMEN ÇAĞRISI

EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanı olarak aldığımız geri bildirim ve istekler sonucunda çevrimiçi eğitimlere devam etme kararı aldığımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Çevrimiçi eğitim oturumlarının ikinci dönemi 16-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup bu oturumlara yönelik “Eğitmen Çağrımız” açılmıştır. İlgili iletiye Eğitmen İletişim Ağımız üzerinden ulaşabilirsiniz.


EMSA TÜRKİYE REKREATİF AKTİVİTE KATALOĞU

EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanı olarak, vaktinizi verimli değerlendirebilmenize yardımcı olmak amacıyla bir süredir titizlikle üzerinde çalıştığımız, EMSA Türkiye Rekreatif Aktivite Kataloğu‘nu sizler için hazırlamış ve yayınlamış bulunuyoruz.

Kataloğumuza link üzerinden erişebilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olması halinde Kapasite Geliştirme Departmanına ulaşabilirsiniz.


EMSA TÜRKİYE LOGO YARIŞMASI

Şu anda kullanmakta olduğumuz logomuzu geliştirmek ve yenilemek amacıyla, EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanı çatısı altında gerçekleştirmekte olduğumuz EMSA Türkiye Logo Yarışmamızın iç oylama ve genel oylama detaylarını belirlemiş ve paylaşmış bulunuyoruz.

FMO ve Duyurular e-posta ağlarımızdan ilgili iletiye ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olması durumunda departmanımıza visualdesign.asst@emsa-turkey.org ve capacity@emsa-turkey.org üzerinden ulaşabilirsiniz.


EMSA TÜRKİYE ÇEVRİMİÇİ EĞİTİMLERİ - KATILIMCI BAŞVURULARI

Katılımcılarının sosyal becerilerini geliştirdiği ve büyük bir ilgi ile takip edilen eğitimlerimizi, EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanı öncülüğünde çevrimiçi olarak da düzenleme kararı aldık. 

Bu doğrultuda eğitmenlerimizin belirlenmesinin ardından, topluluğumuzda bir ilk olarak, “EMSA Türkiye Çevrimiçi Eğitimleri” başlıyor.

Katılımcı başvuru formuna link üzerinden erişebilirsiniz.

Herhangi bir sorunuzda training.asst@emsa-turkey.org e-posta adresine ulaşabilirsiniz.

 
 


PRİMUM - TEMA ÖNERİ ÇAĞRISI

EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanı bünyesinde, büyük bir heyecan ve motivasyonla çalışmalara başladığımız Primum Dergimizin ilk sayısı için tema belirlenmesinde üyelerimizin önerilerini almak istiyoruz. 
Önerilerinizi e-posta ağına ilettiğimiz ve linkte yer alan form üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz!

Herhangi bir sorunuzda primum@emsa-turkey.org e-posta adresine ulaşabilirsiniz.

 
 


EMSA TÜRKİYE 2020 ULUSAL İLKBAHAR KURULTAYI - KATILIMCI KAYITLARI

30-31 Mayıs tarihlerinde çevrim içi olarak düzenleyeceğimiz EMSA Türkiye 2020 Ulusal İlkbahar Kurultayının katılımcı kayıt formu açılmıştır.

Delegasyon listesi gönderimi ve katılımcı başvurularından oluşan kayıt prosedürüne ilişkin formumuz FMO ve bireysel (duyurular) e-posta ağları ile paylaşılmıştır.

Katılımcı Kayıt Formu için tıklayınız.

Sorularınız için event.asst@emsa-turkey.org ve capacity@emsa-turkey.org e-posta adresleri üzerinden EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanıyla iletişime geçebilirsiniz.

 
 


PANDEMİ EKSENİNDE TIP EĞİTİMİ WEBINARI

Tıp öğrencileri olarak bizleri yakından ilgilendiren ‘Pandemi Ekseninde Tıp Eğitimi’ temalı webinarımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu webinar Prof.Dr. Melih Elçin tarafından yönetilecek olup 29 Nisan Çarşamba TSİ 21.00’da başlayacaktır.

Bu webinarda pandeminin tıp eğitimine etkileri ve güncel durumla alakalı son gelişmeleri öğrenme şansı yakalayacağız. Sizler de tıp öğrencilerini derinden etkileyen ve tıp eğitiminde büyük değişimlere yol açan bu durumla alakalı uzman konuğumuzdan bilgi almak istiyorsanız webinarımıza davetlisiniz.

Herhangi bir sorunuz olması halinde education@emsa-turkey.org e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 
 


TIP BİLİMİ PODCAST - KEMAL KUŞÇU

Koç Üniversitesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kemal Kuşçu, bu podcast yayınımızda bizlerle birlikte oldu. Bizimle üniversite sürecini ve mezun olduktan sonraki deneyimlerini paylaşan Kemal Kuşçu ile gerçekleştirdiğimiz podcast yayınımıza Spotify ve SoundCloud üzerinden ulaşabilirsiniz.

Spotify yayını için tıklayınız.

SoundCloud yayını için tıklayınız.

Herhangi bir sorunuz olması halinde science@emsa-turkey.org e -posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz

 
 


EMSA TÜRKİYE 2020 ULUSAL İLKBAHAR KURULTAYI - ÇAĞRILAR

30-31 Mayıs tarihlerinde çevrim içi olarak düzenleyeceğimiz EMSA Türkiye 2020 Ulusal İlkbahar Kurultayında gerçekleştireceğimiz seçimler ve oylamalara yönelik çağrılar açılmıştır.

Bu bağlamda, Genel Oturumlarda oylanacak Tüzük Değişiklik Önergeleri, Ulusal Pillar Direktörlüğü Adaylıkları, Ulusal Toplantılar Ev Sahipliği Adaylıkları, Divan Kurulu, Tüzük Denetleme Komisyonu ve Sayım Komisyonu Adaylıklarına ilişkin çağrılar FMO ve bireysel (duyurular) e-posta ağları ile paylaşılmıştır.

Sorularınız için secretary@emsa-turkey.org e-posta adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

 
 


EMSA TÜRKİYE ÇEVRİMİÇİ EĞİTİMLERİ - EĞİTMEN ÇAĞRISI

EMSA Türkiye Kapasite Geliştirme Departmanı olarak, “Çevrimiçi Eğitimlere” başlama kararı aldığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Çevrimiçi eğitim oturumlarına yönelik eğitmen çağrımız açılmış olup ilgili ileti ulusal eğitmen e-posta ağı ile paylaşılmıştır.‬

Sorularınız için training.asst@emsa-turkey.org ve capacity@emsa-turkey.org e-posta adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

İletişim :

  • capacity@emsa-turkey.rog
  • pr@emsa-turkey.org
KAPAT