Tıp Bilimi Pillar'ına Hoşgeldiniz!

EMSA Türkiye Tıp Bilimi Pilları, bilimin ışığında daima gelişen tıbbı, merakını ve en güncel bilgiye ulaşma azmini asla yitirmeyen doktorları ve dünya bilgi birikimine katkıda bulunan Türk bilim insanlarını hedefler.

Tıp Bilimi Pilları, geleceğin doktorlarının kariyerlerinin erken zamanlarından bilimsel gelişmeleri takip edip güncel kalmalarını, ve gelecekte her anlamda güncel doktorlar yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlar. Tıp öğrencilerinin bilimsel araştırmanın prensiplerini benimsemelerini, her iyi doktorun kazanması gereken temel bilimsel yetkinliği kazanmalarını hedefler.

  • Tıp öğrencilerinin birbirleriyle ve akademisyenlerle bilimsel konularda bilgi alışverişi yapmaları için uygun ortamı sağlar.
  • Tıp fakültelerinde tıp öğrencileri tarafından bilimsel etkinliklerin gerçekleştirilmesine aracı olur.
  • Tıp öğrencileri için mezuniyet öncesi araştırma olanakları yaratır.
  • Tıp öğrencilerine bilimsel araştırma deneyimi kazanmanın önemini aşılar; araştırmalara katılma konuda üyeleri bilgilendirir ve cesaretlendirir.
  • Tıp öğrencilerini mezuniyet sonrası araştırma kariyeri olanakları hakkında bilgilendirir.
  • Tıp Bilimi alanındaki gelişmeleri üyelerle paylaşarak bu konularda daha fazla bilgi sahibi olmalarını teşvik eder.
  • Çeşitli oturumlar ve projelerle birlikte tıp öğrencilerinin sağlam bir bilimsel kariyer temeli oluşturmasına destek verir.
  • Çeşitli konularda savunuculuk amaçlayan bilimsel kampanyalar yürütür.

EMSA TÜRKİYE TIP BİLİMİ 2019/2020

Arif Ataberk Büyükyatıkçı
Ulusal Tıp Bilimi Direktörü
EMSA Bahçeşehir
science@emsa-turkey.org

ÇALIŞMA ALANLARI

ULUSAL İLKBAHAR KURULTAYI 2019: YILIN EN BEĞENİLEN TIP BİLİMİ ETKİNLİĞİ

Geçtiğimiz EMSA Türkiye Ulusal İlkbahar Kurutayı 2019’da Yılın En Beğenilen Tıp Bilimi Etkinliği ünvanını Nörobilimsel Şeyler (EMSA Samsun) kazandı. Etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm üyelerimizi kutluyoruz. EMSA Türkiye’ye yapmış olduğunuz katkılar için teşekkür ederiz!

NASIL DAHİL
OLURUM?

EMSA Türkiye Tıp Bilimi çalışma alanlarına ilginiz varsa veya gerçekleştirilen aktivitelere katkı sağlamak isterseniz, science@emsa-turkey.org adresine mail atarak nasıl dahil olabileceğinizi öğrenebilir, her türlü sorunuzu sorabilirsiniz!

KAPAT
×

Sepet

EMSA Samsun - Nörobilimsel Şeyler

“13 Şubat 2019 tarihinde OMÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde 1 gün boyunca süren Nörobilim Paneli düzenledik. Etkinliğimiz için yaklaşık 3 ay önceden hazırlıklara başladık. Etkinlik sabah 9:00’da açılış konuşmasıyla başladı. 9.30’da Bakırköy EAH Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünden Doç. Dr. Bekir Tuğcu ”Epilepsi” sunumunu yaptı. Kendisinin uçak masrafları tarafımızdan karşılandı. Sonrasında saat 10.00’da OMÜ Nöroloji ABD Başkanı Prof. Dr. Murat Terzi ”Nöroimmunoloji” sunumunu yaptı. 10.30 da ise OMÜ Nöromodülasyon Merkezi Sorumlusu Beyin ve Sinir Cerrahisi ABD Öğretim üyesi Doç. Dr. Ersoy Kocabıçak eşliğinde ”Nöromodülasyon” sunumumuz gerçekleşti. Kahve aramızdan sonra ise 11.30’da öğrenci sunumlarımız başladı. Önceden bize başvuran ve tarafımıza ulaştırılan öğrenci sunumlarını danışman hocamızla değerlendirerek seçtik ve 4 öğrenciye sunum süresi tanıdık. Sonrasında öğle yemeğine geçtik. Programımızın öğleden sonraki kısmını sanata ve biraz eğlenceye ayırdık. Sunum yapan hocalarımızdan Doç. Dr. Bekir Tuğcu aynı zamanda profesyonel sertifikalı bir fotoğrafçı. Bize anılarını, tecrübelerini ayrıca da sosyal bir hobinin doktorlar için ne kadar önemli olduğunu ve bunun yanı sıra da dünyaya yön veren önceden çekilmiş fotoğraflar ve kendi çektiği bazı fotoğraflardan oluşan sunumunu yaptı. Sonrasında ise Doç. Dr. Ersoy Kocabıçak bize kendi yazdığı şiirlerden oluşan bir şiir dinletisi yaptı. Aynı zamanda, o da bize tecrübelerini aktardı ve şiirin ne olduğunu, düşünceleri anlatabilmek için nasıl bir araç olarak kullanılabileceğini anlattı. Bu sunumlardan sonra farklı bölümlerden davet ettiğimiz 6 hocamızla 3’er kişilikten 2 takım olarak katıldıkları Bilgi Yarışması düzenledik. Hem tıbbi hem genel kültür soruları içeriyordu. Kazanan hocalarımıza EMSA Samsun bardak ödülümüzü verdikten sonra sunum yapan hocalarımıza da plaketlerini teslim ettik. Sonrasında ise Doç. Dr. Ersoy Kocabıçak kapanış konuşmasını yaptı etkinliğimiz sona erdi. Etkinliğimize yaklaşık 90 kişi katıldı. Aldığımız geri bildirimler çok olumluydu. Aldığımız tavsiyeler üzerine seneye etkinliği 2 güne çıkarmayı düşünüyoruz.”

Büyük bir özenle altyapısını hazırladığımız abonelik sistemi için bir kayıt ve giriş niteliği taşıyacak bu buton, sistem kurulana kadar kullanım dışı kalacaktır. 

Sabrınız ve hoşgörünüz için teşekkür ederiz.